Aksaray Devlet Hastanesi - Plastik Cerrahi
Sitedeki yeriniz: Anasayfa Polikliniklerimiz A Blok Plastik Cerrahi
Please update your Flash Player to view content.

BAŞHEKİMİN MESAJI

Hastanemizde tıbbın yeni ve teknolojik imkanlarını kontrol ederek katılımcı ve yetişmiş personeli ile çağdaş ve güvenilir bir sağlık hizmeti vermek, hastalarımızın beklentilerini, mesleki becerilerimizi insan sevgisi ile örtüştürerek kişilerin memnuniyet oranını yükseltmeyi benimsedik..
Başhekim Op. Dr. Mustafa Yordam

Plastik Cerrahi

Plastik sözcüğü ve Rekonstrüktif sözcüğü; doğumsal veya sonradan edinilmiş anomalilerin şekil ve fonksiyon bozukluklarının giderilmesine ve vücut imajının düzeltilmesine çalışan bir cerrahi uğraşı alanıdır.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi; İnsan bedenindeki cerrahi sorunlarla uğraşan branştır. Bedendeki şekil ve fonksiyonların bozukluğu doğumsal travmatik veya fiziksel kaynaklı oluşabilir. Mesela doğumsal olarak meydana gelen yarık damak ve dudak, yapışık parmak; travmatik olarak oluşan yanıklar, trafik kazalarına bağlı yüz yaralanmaları gibi çeşitli kesiler ve organ kayıpları; edinsel olarak oluşan çeşitli deri ve yumuşak doku tümörleri kronik yaralar bu cerrahialan içinde incelenmekte ve tedavi edilmektedir. Kemik ve kıkırdak kayıpları,  şekil bozuklukları gibi patolojik olaylar yine plastik cerrahi alanında tedavi edilmektedir. Tüm bunlarla beraber klasik cerrahi yöntemlerin yanında mikrocerrahi lazer sistemleri, endoskopi ile çeşitli kimyasal ajan ve ilaçlardan faydalanılabilir.

Kısaca Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi beden yüzeyinde deri, derialtı ve kemikleri etkileyen her türlü boşluğun onarılması için uğraşır. Bu onarımdaki temel mantık hangi dokular kaybolduysa ona benzer dokularla onarımı gerçekleşirmektir..

 

MHRS Web Randevu

      

Ek Ödeme Sorgulama

Anket

Sigarayı bırakmak için yardım aldınız mı?
 

ZİYARETÇİ SAYACI

mod_vvisit_counterBugün :506
mod_vvisit_counterDün :788
mod_vvisit_counterToplam :196278
Şu anda 65 konuk çevrimiçi